Ogłoszenia duszpasterskie na XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 8 sierpnia 2021

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg.

2. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyznajemy wiarę, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej. W Polsce ta uroczystość jest nazywana świętem Matki Bożej Zielnej – poświęcenie ziół, kwiatów i owoców na każdej Mszy.

3. Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 47 za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę w wysokości 290 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 48., Lucyna Śliwa, Zakrzów Piaski.

4. Stowarzyszenie Rodzin katolickich organizuje w dniu 21 sierpnia br. pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

KALENDARZ LITURGICZNY:

poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy
wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
środa – wspomnienie św. Klary, dziewicy
piątek – święto Matki Bożej Kalwaryjskiej
Sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana,

5. Życzenia obfitości Bożej łaski dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.