Nowy kapłan z naszej parafii!

IMG_2184

Dziś w Królewskiej Katedrze na Wawelu podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 9.00, nasz parafianin dk. Piotr Pilch przyjął święcenia prezbiteratu. Tym samym po 41 latach mamy nowego kapłana z naszej parafii. Ks. Piotr wybrał jako swoje hasło słowa: „Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał.” (Ps 37, 5). Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach koło Zatora.

Klerycy przystępujący dzisiaj do święceń prezbiteratu, rozpoczęli formację w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej w 2008 roku. W Królewskiej Katedrze na Wawelu pw. Św. Stanisława BM i Św. Wacława M na Wawelu święcenia z rąk Metropolity Krakowskiego J.E. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza przyjęło dziś 22 diakonów z archidiecezji krakowskiej.

Jutro w naszym kościele o godz. 11.00 Msza święta prymicyjna ks. Piotra.

Ks. Piotr Pilch został jednocześnie mianowany wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy.