Koncert fletni Pana

Już 11 października zaraz po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na koncert w wykonaniu mołdawskiego artysty Dumitru Harea, który będzie grał na fletni Pana. W programie m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohn-Bartholdiego oraz transkrypcje na fletnię Pana.

Dumitru Harea urodził się 6.11.1970 r. w Isacova w Mołdawii w rodzinie z wieloletnimi tradycjami muzycznymi. W 1996 roku ukończył Akademię Muzyczną w Kriszyniowie, mgr w klasie fletni Pana u wybitnego prof. Iona Negura. W czasie studiów i po ich ukończeniu pracował jako nauczyciel w szkole muzycznej. Grał jednocześnie w Państwowej Orkiestrze Muzyki Ludowej. Artysta gra również na takich instrumentach jak: okaryna, caval – nisko brzmiący duży flet, tilinca – końcówka i piszczałka pasterska. Z powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą.

Od 2000 roku  mieszka i koncertuje w Polsce. Od kilku lat współpracuje z Cygańskim Teatrem Muzycznym „Terno” oraz z grającą na organach Katarzyną Sikorską, z którą nagrał album „Muzyka duszy”.