Jubileuszowy odpust parafialny

IMG_8952

Tegoroczny odpust parafialny upłynął pod znakiem 50 rocznicy konsekracji kościoła. Sumę odpustową odprawił ks. bp Grzegorz Ryś, przypominając nam w homilii o prawdziwej wolności chrześcijańskiej. Przed Mszą świętą ks. biskup poświęcił i zasadził przed kościołem jubileuszowy dąb o imieniu „Jan Paweł”. Dziś też rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja relikwii i obrazu Św. Jana Pawła II poświęconego podczas odpustowej Mszy świętej (zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami tutaj). Naszą dzisiejszą uroczystość uświetniło wielu księży z dekanatu niepołomickiego z ks. dziekanem, księży gości, księży pracujących wcześniej w naszej parafii oraz Bractwo Kurkowe w osobie Króla Kurkowego i Marszałków.