Ogłoszenia Parafialne 08.05.2022

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

8 maja 2022 r.

 

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. Dziękujemy dziś za nowo wyświęconych diakonów w naszej archidiecezji.
 2. Łączymy się duchowo z Krakowem i wiernymi zebranymi na Skałce i prosimy za wstawiennictwem Św. Stanisława o łaski potrzebne naszym rodzinom i naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy w modlitwie o ks. kard. Stanisławie w dniu jego imienin
 3. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Odpustowych ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Dziękuje ks. prałatowi Tomaszowi, Radzie Parafialnej, Służbie Liturgicznej, Scholii, Panom Kościelnym, Panu organiście, chórowi Totus Tuus, Różom różańcowym, Stowarzyszeniu Rodzin katolickich, Caritasowi, Paniom i Panom niosącym feretrony, Baldachim, Pocztom sztandarowym Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami oraz Paniom z kwiaciarni za udekorowanie Kościoła. Wszystkim Parafianom niech Matka Boża wyprasza potrzebnych łaski.
 4. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 26 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 400 zł na utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. 
 5. Dziękuje Rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za ofiarowany ornat w ramach daru ołtarza
 6. Dziękuje Panu Krzysztofowi Jachimczakowi za wykonanie przeglądu gaśnic i instalacji przeciwpożarowej 
 7. Zarząd OSP Podłęże i Zarząd OSP Zakrzowiec dziękują wszystkim za wsparcie finansowe złożone w dniu 3 maja na zakup niezbędnego sprzętu do działań ratowniczych     
 8. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.
 9. We wtorek nasza parafia jest zaproszona do Niepołomic Jazy na Msze św. z racji peregrynacji Ikony św. Rodziny. O godz. 1600 powitanie obrazu, połączone z modlitwą różańcową i majówką, a o godz. 1800 Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  W tym dniu kancelaria będzie nieczynna. 
 10. W sobotę o godz. 1100 Uroczystość I Komunii dzieci z klas trzecich.  Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek po nabożeństwie, które rozpocznie się o godz. 1500.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy dla dzieci nowy numer miesięcznika „STAŚ”
 12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w dniu 21 maja br. organizuje wyjazd do Krakowa na film „ GUADALUPE”. Szczegółowe informacje w gablocie.

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • Poniedziałek – Uroczystość  Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. 
 • Piątek  – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej; Tego dnia przypada 41 rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II.
 • Sobota – święto św. Macieja Apostoła.

13. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia