Ogłoszenia Parafialne 01.05.2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

  1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na prace w naszym kościele. 
  3. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 25 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 170 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 26; P. Roman Cioś; Podłęże, ul. Kapliczna, od P. Rypel do P. Cioś.  
  4. Rozpoczynamy miesiąc maj. W naszej świątyni nabożeństwo majowe codziennie po wieczornej Mszy św. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
  5. W poniedziałek od 16.00 spowiedź dla uczniów kl. VIII przed bierzmowaniem, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czuwania. Zapraszam
  6. We wtorek, 3 maja nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski Patronki naszej Parafii. Mszę św. jak w niedzielę. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian na Mszę o 11.30 i procesję. O godz. 17.00 młodzież naszej parafii przyjmie z rąk ks. Bp Janusza Mastalskiego sakrament bierzmowania. Młodzież przychodzi we wtorek na 16.15.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– w czwartek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi.

– w piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Do chorych pójdziemy od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

– w sobotę na Mszę św. o godz. 7.00 szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe. Po Mszy zmianka tajemnic różańcowych.

  1. Kalendarz liturgiczny.

– w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. To również Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy jej wywiesić.

– w środę – święto św. Floriana, męczennika, patrona hutników i strażaków. Wszystkim druhnom i druhom z OSP Podłęże, OSP Zakrzowiec i OSP Zakrzów składamy serdeczne życzenia Błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patrona.

– w piątek – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

  1. Zachęcamy do czytania i lektury prasy katolickiej. Dla dzieci jest nowy numer miesięcznika ” Staś”.
  2. Z okazji Dnia Strażaka, tradycyjnie 3 maja przed Mszami św., Ochotnicza Straż Pożarna z Podłęża i Zakrzowca, będzie prowadzić zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie niezbędnego sprzętu. Za wszelkie ofiary składają Bóg Zapłać.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy opieki Matki Bożej  i św. Patronów.