Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii

 

W ubiegłą niedzielę Ojciec Święty Franciszek, podczas modlitwy Anioł Pański, wezwał cały Kościół do solidarnego zabiegania o pokój w Syrii. Papież wybrał najbliższą sobotę, 7 września, na dzień modlitwy i postu w intencji pokoju dla tego Narodu. Ojciec Święty Franciszek będzie w sobotę przewodniczył modlitewnemu czuwaniu na placu św. Piotra w godz. 19.00 – 24.00.

Jest pragnieniem Papieża, aby cały Kościół, pozostając w duchowej łączności z Nim, włączył się w modlitwę o pokój.

Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, proszę, aby w sobotę 
7 września w kościołach Archidiecezji Krakowskiej została zorganizowana i podjęta modlitwa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Syrii. Niech włączą się w nią wszystkie wspólnoty parafialne, w sposób, jaki duszpasterze uznają za najbardziej właściwy.

Wszystkich, którzy w duchu solidarnej miłości bliźniego spieszą z pomocą uciemiężonym braciom w Syrii, z serca błogosławię.

Kard. Stanisław Dziwisz
Arcybiskup Metropolita Krakowski

W naszej parafii w piątek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o pokój w Syrii. Po każdej Mszy św. wspólna modlitwa w intencji Syrii.

Tagi:  , ,