Odpust ku czci Św. Jana Pawła II

Podłęże 375
32-003 Podłęże
Polska

W niedzielę 19. października  o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa z związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie ks. prałat Paweł Ptasznik z Watykanu, sekretarz trzech papieży. Na Mszę św. przybędzie młodzież ze scholi z Pcimia. Uroczystość uświetni orkiestra „Papieska ze Skały”. W czasie odpustu będzie można zobaczyć pierwsze papamobile Jana Pawła II z pielgrzymki do Polski w 1979 roku, zrekonstruowane przez Pana Marka Adamczaka z Kielc. Samochód będzie stał na drodze kościelnej, wjazd samochodami powyżej parkingu będzie niemożliwy. Więcej o papamobile tutaj.
Zapraszamy wszystkich parafian, naszych gości, Róże Różańcowe, Panów niosących feretron i sztandary, Panie niosące świece i feretrony w strojach krakowskich, młodzież i dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami. Zapraszamy również Radę Parafialną, Radę ds. Modernizacji Kościoła, Chór parafialny, scholę, lektorów i ministrantów oraz straż pożarną i kolejarzy.
Program:
godz. 10.45 – Koncert scholi z Pcimia
godz. 11.20 – Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na przedniej ścianie kościoła, potem Msza święta.
Po Mszy świętej zapraszamy przybyłą młodzież ze scholi na poczęstunek w salce pod kościołem wraz z naszą Służbą Liturgiczną.