Ogłoszenia parafialne, 31.08.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 41. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 42. – Pan Stanisław Klima, Podłęże, Balachówka, od p. Klimów do p. Śliwów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Bronisławy, dziewicy
  w środę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • Dziś przypada ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności. W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, Rada Miejska w Niepołomicach, Ksiądz Proboszcz Parafii Podłęże oraz Samorząd Sołectwa Podłęże zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystości na Cmentarzu Parafialnym w Podłężu. O godz. 15.00 Msza święta w intencji ofiar I i II wojny światowej, o godz. 16.00 odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego ofiary II wojny światowej z terenu parafii Podłęże. Od godziny 12.00 główna brama i bramka cmentarna będą zamknięte, wejście na cmentarz przez drugą bramę. Prosimy o nie parkowanie samochodów przed bramą. Samochody prosimy zostawiać na parkingu przy Ośrodku Zdrowia, osoby starsze mogą dojechać pod sam cmentarz z białą kartką A4 za przednią szybą.
 • Od poniedziałku 1 września wracamy do porządku odprawiania Mszy św. w tygodniu rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00.
 • W poniedziałek 1. września rozpoczęcie nowego roku szkolnego, Msza św. w naszym kościele o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież wraz z rodzicami, dyrekcję, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników szkół. Na czas całorocznej nauki życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego, łask i światłości Ducha Świętego oraz stałej opieki patronów szkół.
 • Najbliższy piątek – to pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Spowiedź św. w czwartek od godz. 16.30, w piątek od godz. 15.30 – dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży z gimnazjum.
 • W pierwszą sobotę miesiąca na Mszę świętą poranną zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic różańcowych.
 • W sobotę 6 września zapraszamy na spotkanie scholi w salce pod kościołem o godz.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • Za dwa tygodnie  zapraszamy na uroczystą Mszę św. „dożynkową” o godz. 11.00. W tym roku o zewnętrzną oprawę uroczystości zadbają parafianie z Podłęża.
 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 7 września 2014 r. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu koło kościoła w Podłężu. Koszt uczestnictwa 20 zł, zapisy u Pani Anny Krystian.