Ogłoszenia parafialne, 31.05.2015 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 9. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 31.05.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 21. i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zl oraz Rodzicom i młodzieży bierzmowanej. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 22. – Alicja Łagowska, Podłęże, ul. Środkowa, od ul. Kolejowej do pani Augustyn
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
  w środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
  w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  w piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 • W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 • Dziś po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe z procesją. Zapraszamy szczególnie dzieci w strojach komunijnych.
 • Dziś po każdej Mszy świętej odbędzie się krótkie spotkanie z autorką książki „Zwiastunowi z gór”, Joanną Jurkiewicz. Książka przypomina pierwszą polską oazę w Rzymie i spotkania z Janem Pawłem II. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę z podpisem autorki.
 • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, ok. godz. 11.30 (po procesji) i 17.00. Procesja po Mszy świętej o godz. 9.00 – pójdziemy od kościoła ul. Wielicką, następnie ul. Kolejową i ul. Wąską pod kapliczkę i ul. Wielicką do kościoła.
  Prosimy przygotować ołtarze:
  I. u p. Rybackich z hasłem: „Błogosławieni miłosierni”
  II. przy pani Sołtys z hasłem: „Błogosławieni ubodzy w duchu”
  III. przy kapliczce św. Józefa z hasłem:  „Błogosławieni pokój czyniący” (w budowie pomagają mieszkańcy Zakrzowa)
  IV. przy kościele z hasłem: „Błogosławieni czystego serca”, (budują mieszkańcy Zakrzowca, pomaga Młodzież bierzmowana wraz z Rodzicami)
  Prosimy również o udekorowanie swoich domów oraz trasy procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do udziału w procesji, zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, OSP, Chór Totus Tuus, Scholę, Lektorów, Ministrantów, Szafarzy, Panie i dziewczęta w strojach krakowskich oraz Panów do niesienia feretronów, Panie ze świecami, Panów do baldachimu. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Po procesji Msza św. w kościele ok. godz. 11.30, dzieci zapraszamy na słodycze przed zakrystię.
 • Przez cały tydzień oktawa Procesji Bożego Ciała – zapraszamy na Msze św. wieczorną o godz. 17.00 wotywną o Najświętszej Eucharystii z procesją wokół kościoła. Liczymy na liczny udział tak dorosłych jak i dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci pierwszokomunijnych.
 • Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.00. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 • W pierwszą sobotę miesiąca na Mszę świętą poranną zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic.
 • W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Składka z tego dnia tradycyjnie będzie przeznaczona na prace w naszym kościele.
 • W miesiącu czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Grupa Teatralna ze Staniątek zaprasza na spektakl „Mirandolina” w niedzielę 31 maja o godz. 18.00 do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.