Ogłoszenia parafialne, 30.12.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, 30.12.2018 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 29. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 30., Jacek Szeląg, Podłęże, ul. Krótka, prawa strona
 • W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  w środę – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
 • Dziś z racji Święta Św. Rodziny na Mszę św. o godz. 11.00 szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 •  Jutro ostatni dzień starego roku. Na godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za otrzymane łaski w mijającym roku. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo z odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wysławiamy, za który można uzyskać odpust zupełny.
 • We wtorek Nowy Rok, msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok odśpiewamy hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź, za który można uzyskać odpust zupełny. Przypada Światowy Dzień Pokoju. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”
 • Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od 16.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 9.00. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 • W pierwszą sobotę miesiąca, na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe i Caritas, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych, wspólne łamanie się opłatkiem w kościele oraz wybór nowego przewodniczącego Caritas
 • W kolejną niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej Mszy św. poświecimy kredę, kadzidło i mirrę. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje i na prace w naszym kościele.