Ogłoszenia parafialne, 30.04.2017 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 30.04.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 2. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy we wtorek po Mszy świętej wieczornej Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz w piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 3., Krzysztof Krupiński, Podłęże, ul. Wielicka od p. Grelów do p. Mierzyńskich
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  w środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski i naszego kościoła
  w czwartek – wspomnienie św. Floriana, patrona miasta Krakowa, św. Florian jest patronem strażaków i hutników. Wszystkim druhom i druhnom, a szczególnie członkom OSP z Podłęża, Zakrzowa i Zakrzowca składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki św. Floriana w dalszej pracy dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa. Jednocześnie dziękujemy za wszelką pracę dla kościoła i naszej wspólnoty parafialnej.
  w piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  w sobotę – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba
 • Informujemy, że w ubiegłym tygodniu Rada ds. modernizacji kościoła zebrała 13 790 zł, pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. remontowych. Bóg zapłać
 • Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika.
 • Dziś po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. Zachęcamy do uczestnictwa w Majówkach w kościele, aby spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym na Mszy św., przyjąć Go w komunii św. i adorować podczas nabożeństwa, którego nie zastąpią spotkania przy kapliczce.
 • We wtorek 2 maja o godz. 9.00 odbędzie się spowiedź dla kandydatów dla bierzmowania, Rodziców oraz Świadków
 • W środę 3 maja będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. ks. infułat Jakub Gil. Podczas Sumy odpustowej młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Na poranną Mszę św. zapraszamy Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w codziennych Nabożeństwach Majowych po Mszy św. wieczornej.
 • Dziękujemy Radzie Sołeckiej, Panu Adamowi Suślikowi oraz Straży Pożarnej za wymalowanie trafo na parkingu przy kościele.
 • Przypominamy i zachęcamy do zapisów na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę 17 i 18 maja. Weźmiemy udział w wieczornym apelu jasnogórskim oraz porannym odsłonięciu obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz we Mszy świętej. Nocleg i śniadanie zapewniają nam ss. Franciszkanki Rodziny Maryi.
 • Proszono nas o ogłoszenie: W dniach 1-3 maja 2017 r. od godz. 10.00 do 18.00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbędzie się wystawa ogrodnicza połączona z kiermaszem.