Ogłoszenia Parafialne 30.01.2022

 

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

30 stycznia 2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

 2. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Poświecenie gromnic na każdej Mszy. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z  tego dnia przeznaczona jest na materialne wsparcie zakonów kontemplacyjnych (klauzurowych), których zadaniem jest modlitwa za każdego z nas, Kościół i świat.

 3. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 12 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 170 zł na utrzymanie kościoła. Z racji święta Ofiarowania Pańskiego w środę, do sprzątania prosimy na czwartek Panie i Panów z rejonu 13; P. Małgorzata Wykurz; Podłęże, od P. Wykurz do P. Krasińskich.  

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1600. Zapraszam na Mszę wieczorną w piątek, uczniów kl. VI, VII i VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Sercu Matki Bożej. Zapraszam Róże Różańcowe. Z racji pandemii nie ma odwiedzin chorych.

 5. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

 KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
  • Sobota – św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

 6. Od dzisiaj można zamawiać intencje na cały bieżący rok.

 7. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski