Ogłoszenia parafialne, 29.12.2019 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 29.12.2019 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 23. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 120 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 24., Władysław Ptasznik, Podłęże, ul. Kapliczna, od ul. Wielickiej do pana Jana Ciastonia i pana Władysława Ptasznika
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w środę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  w czwartek – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
 • Dziś z racji Święta Św. Rodziny na Mszę św. o godz. 11.00 szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 • We wtorek ostatni dzień starego roku. Na godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za otrzymane łaski w mijającym roku. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo z odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wysławiamy, za który można uzyskać odpust zupełny.
 • W środę Nowy Rok, msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok odśpiewamy hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź, za który można uzyskać odpust zupełny. Przypada Światowy Dzień Pokoju. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
 • Spowiedź przed pierwszym piątkiem w piątek od 16.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 • W pierwszą sobotę miesiąca, na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe i Caritas, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych, wspólne łamanie się opłatkiem w kościele.