Ogłoszenia parafialne 29.12.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
we wtorek – wspomnienie Św. Sylwestra I, papieża
w środę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
w czwartek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
w piątek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 5. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 100 zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 6. – Janina Motor; Podłęże, ul. Staropocztowa i dobrowolnie Podcegielnia
  • Dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo dla małych dzieci. Również dzisiaj przypada wspomnienie św. Tomasza Becketa, którego relikwie przywiózł do naszego kościoła w dzień konsekracji Abp Karol Wojtyła.
  • We wtorek ostatni dzień starego roku. Na godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za otrzymane łaski w mijającym roku. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo z odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wysławiamy, za który można uzyskać odpust zupełny.
  • W środę pierwszy dzień roku kalendarzowego A.D. 2014 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy św. w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok odśpiewamy hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź, za który można uzyskać odpust zupełny. Składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II.
  • W czwartek 2. Stycznia zapraszamy uczniów I klasy gimnazjum na spotkanie przed Mszą św. o godz 16.30 w salce pod kościołem, potem Msza św. Natomiast klasy II i III zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, potem spotkanie w salce.
  • W poniedziałek 6 stycznia po Mszy św. wieczornej młodzież ze scholi zaprasza na spotkanie opłatkowe dla rodziców i młodzieży działającej przy parafii.
  • Wyjazd do chorych z racji pierwszego piątku o godz. 9.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w piątek od godz. 16.30
  • Przyszła sobota to pierwsza sobota miesiąca, na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
  • W uroczystość Trzech Króli 6. stycznia na Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę oraz wręczenie nagród.