Ogłoszenia parafialne, 29.11.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU, 29.11.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu Pani Genowefy Więcław z Zakrzowa, ul. Sportowa, od p. Ptaszników do p. Marków za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu nr 48, Pani Lucyna Śliwa, Zakrzów, Piaski
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Święto Św. Andrzeja, Apostoła
  w czwartek – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 • Dziś o godz. 16.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie wszystkich pełniących funkcję Rejonowych według podziału na rejony sprzątania. Osoby te rozniosą opłatki wigilijne, które dziś poświęcimy na Mszy św. o godz. 9.00.
 • W dniu dzisiejszym Panowie z Chóru „Totus Tuus” rozprowadzają kalendarze na 2016 rok. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby chóru.
 • Od poniedziałku zapraszamy na Roraty, codziennie o godz. 7.00 rano i w środy o godz. 17.00. Dzieci prosimy aby przychodziły z lampionami. Dzieci każdego dnia będą otrzymywały pamiątkowe obrazki. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do Bierzmowania.
 • Piątek – to pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Spowiedź święta w czwartek od godz. 16.30 oraz w piątek rano i popołudniu od godz. 16.00.
 • Z racji pierwszej soboty miesiąca na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich czcicieli MB Różańcowej, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • Za tydzień w niedzielę 6 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie z Nim zapraszamy Rodziców z Dziećmi. Pomocników św. Mikołaja zapraszamy w sobotę 5 grudnia po Mszy św. wieczornej do ks. Jana.
 • W przyszłą niedzielę Panie z Zespołu Charytatywnego będą rozprowadzać świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do Caritasu odprowadzamy 12 zł za świece duże, 5 zł za świece małe.
 • Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas”, będzie zbierał produkty żywnościowe, które prosimy wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Ofiary pieniężne można wrzucać do puszki Caritas pod figurką św. Antoniego. Jest to nasz dar serca na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • Jak co roku ogłaszamy konkurs na: „Najpiękniejszą szopkę”. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież. Prace można składać do soboty 19 grudnia.
 • Przypominamy, że dziś odbywają się wybory na sołtysów i do Rad Sołeckich w Zakrzowie i Zakrzowcu.
  • Zakrzów, Dom Kultury, 29 listopada o godzinie 16:00
  • Zakrzowiec, Dom Kultury, 29 listopada o godzinie 17:00
   Do wzięcia udziału w głosowaniu konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości. Jednocześnie składamy serdeczne gratulacje Pani Kazimierze Wnęk z okazji ponownego wyboru na sołtysa.
 • Proszona nas o ogłoszenie:
  Burmistrz Niepołomic serdecznie zaprasza wszystkie grzeczne dzieci z miasta i gminy Niepołomice na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się na dziedzińcu Zamku Królewskiego 6 grudnia o godzinie 16.00. Również w niedzielę o godz. 18.00 w Sali Akustycznej zamku odbędzie się Koncert Charytatywny na rzecz Polaków z Kazachstanu. Cegiełki w cenie 30 zł do nabycia w recepcji Hotelu Zamek Królewski lub bezpośrednio przed koncertem.