Ogłoszenia parafialne, 29.04.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 5. NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 29.04.2018 r. 

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 55. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości ZŁ. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 56., Teofila Kojder, Zakrzowiec, ul. Stawowa, od p. Flaków do p. Piotrowskich
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w środę – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła oraz Św. Zygmunta, patrona naszego Szafarza Komunii Św. Pana Zygmunta Golonki, któremu życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Jego Patrona w dalszej posłudze szafarza oraz organisty
  w czwartek – uroczystość NMP Królowej Polski,głównej Patronki Polski, naszego kościoła i naszej parafii
  w piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika,św. Florian jest patronem strażaków i hutników. Wszystkim druhom i druhnom, a szczególnie członkom OSP z Podłęża, Zakrzowa i Zakrzowca składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki św. Floriana w dalszej pracy dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa. Jednocześnie dziękujemy za wszelką pracę dla kościoła i naszej wspólnoty parafialnej
  w sobotę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
 • Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika.
 • W dniu dzisiejszym na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, po Eucharystii spotkanie.
 • Jutro po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce i naszą parafię, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. Zachęcamy do uczestnictwa w Majówkach w kościele, aby spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym na Mszy św., przyjąć Go w komunii św. i adorować podczas nabożeństwa, którego nie zastąpią spotkania przy kapliczce
 • W czwartek 3. maja będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny oraz jubileusz 40-lecia erygowania naszej parafii. Sumę odpustową o godz. 17.00 odprawi ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami, kandydatów do I Komunii Świętej i do bierzmowania, młodzież. Po Mszy świętej dla wszystkich dzieci będą przygotowane słodycze.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek od godz. 16.00
 • W pierwszą sobotę miesiąca na Mszę świętą poranną zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic różańcowych.
 • Przypominamy i zachęcamy do zapisów na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę 17 i 18 maja. Weźmiemy udział w wieczornym apelu jasnogórskim oraz porannym odsłonięciu obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz we Mszy świętej. Nocleg i śniadanie zapewniają nam ss. Franciszkanki Rodziny Maryi.
 • Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i wykonawcom, którzy przyczynili się do remontu naszego kościoła, szczególnie Radzie Modernizacji Kościoła i Radzie Parafialnej, firmie wykonującej elewację, firmie kamieniarskiej, Panu elektrykowi, Panu ślusarzowi wykonującemu poręcze oraz wszystkim, którzy okazali swoją pomoc, Panu Tadeuszowi Bednarczykowi za wykoszenie trawy przy kościele, Panu Romanowi Cioś oraz firmie Państwa Ptaszników z Węgrzc za zagospodarowanie terenu przy plebanii.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  W dniach 01-03 maja 2018 roku od godz. 10.00 do 18.00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbędzie się wystawa ogrodnicza połączona z kiermaszem.