Ogłoszenia parafialne, 29.03.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ, 29.03.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 11. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy Panie i Panów z rejonu 12. – Zofia Wojanek, Podłęże, od p. Wojanków do p. Grochotów. W tym tygodniu sprzątamy w środę po Mszy św. wieczornej oraz w sobotę po Liturgii Paschalnej. W środę, w związku z zakończeniem prac w prezbiterium i kaplicy bocznej, dodatkowo prosimy o pomoc w sprzątaniu Panie z Róż Różańcowych oraz wszystkich chętnych parafian.
 • Wczoraj po Mszy świętej wieczornej Rejon nr 25 wraz z rejonowym Panem Józefem Klimek przyjął relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • Dziś obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym, tam nastąpi obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja do kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.00 ogłosimy wyniki konkursu na Najwyższą Palmę i wręczymy nagrody.
 • Dziś po Mszy św. wieczornej około godziny 17.45 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej miejscowości w kierunku cmentarza. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Serdecznie zapraszamy!
 • Bóg zapłać za ofiary składane przy zakupie baranków wielkanocnych, darów składanych do puszki „Caritas” oraz za produkty żywnościowe, z których Zespół Charytatywny przygotuje świąteczne paczki dla rodzin potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • Informujemy, że w dniu wczorajszym w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach nasz parafianin Pan Jacek Ślusarek otrzymał błogosławieństwo do posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza.
 • Jutro, w Wielki Poniedziałek, przedświąteczny wyjazd do chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W pierwszy piątek, który jest Wielkim Piątkiem, wyjazdu do chorych nie będzie.
 • Pan Jacek Żak – Nadzwyczajny Szafarz Komunii św. prosi o zgłaszanie osób chorych, które chciałyby przyjąć Pana Jezusa w czasie Świąt Wielkanocnych
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły co do ilości i co do jakości. Trzy posiłki w ciągu dnia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy Wigilii Paschalnej.
 • Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek i Sobotę przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Prosimy straż pożarną o wartę przy Grobie oraz o utrzymanie porządku. Zapraszamy Panów do niesienia baldachimu i sztandarów, Panie w strojach krakowskich do niesienia świec i feretronów oraz dziewczynki do rzucania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Chór parafialny, Scholę oraz Służbę Liturgiczną do posługi nam wszystkim.