Ogłoszenia parafialne, 28.05.2017 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 28.05.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 6. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 7., Barbara Golonka, Podłęże, ul. Kręta, tzw. Małe Osiedle
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  w środę – święto Nawiedzenia Najświętsze Maryi Panny
  w czwartek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
  w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • W środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe z procesją. Zapraszamy szczególnie dzieci w strojach komunijnych.
 • Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.00. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 • W pierwszą sobotę miesiąca na Mszę świętą poranną zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w związku z tym młodzież z naszej parafii zaprasza na Akatyst ku czci Ducha Świętego. Jest to modlitwa, w której w szczególny sposób uwielbia się Ducha Świętego i dary, które za Bożą przyczyną zostały nam zesłane. Na Akatyst zapraszamy 4 czerwca po wieczornej Mszy Świętej.
 • W miesiącu czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 • Informujemy, że przekazaliśmy ks. Jackowi Ponikowskiemu z Domu dla niewidomych mężczyzn w Niepołomicach 60 intencji do oprawienia. Przekazane intencje są wywieszone w gablocie przy kościele.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania XXVI Dni Niepołomic, które odbędą się od 2 do 4 czerwca 2017 r. W tym roku dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na dofinansowanie zakupu busa dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i Domu Dziennego Pobytu w Staniątkach.

  Zarząd Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” w Niepołomicach organizuje akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 4 czerwca 2017 roku w godzinach od 10.00 do 15.00 w Zamku Królewskim w Niepołomicach.