Ogłoszenia parafialne 27.10.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:

w poniedziałek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
w piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych
w sobotę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 56. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 57. –Pani Teofila Kojder; Zakrzowiec, ul. Stawowa, od p. Flaków do p. Piotrowskich
 • Dziś po Mszy świętej wieczornej, na plebanii odbędzie się zebranie członków Rady ds. modernizacji kościoła.
 • Również po Mszy świętej wieczornej młodzież z naszej parafii zaprasza na wieczornicę poświęconą Janowi Pawłowi II.
 • Przez cały dzień na wszystkich Mszach św. odbywa się liczenie wiernych uczęszczających do kościoła i przystępujących do komunii św.
 • W czwartek przypada 5. rocznica śmierci ks. Antoniego Pawlity, naszego proboszcza
 • Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem i Uroczystością Wszystkich Świętych, w czwartek od godz. 15.30
 • Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, wyjazd do chorych zamiast w piątek nastąpi w czwartek od godz. 9.00.
 • W piątek z racji Uroczystości Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, o godz. 14.00 procesja na cmentarzu w czasie której będziemy odmawiać różaniec z wypominkami jednorazowymi, potem Msza święta. O godz. 17.00 Msza św. w kościele.
 • W piątek od godz. 8.00 do godz. 14.00 przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu na rzecz utrzymania cmentarza i dalszej jego modernizacji.
 • W sobotę Dzień Zaduszny oraz pierwsza sobota miesiąca. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, o 15.00 na cmentarzu i o godz. 17.00 w kościele. Na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. O godz. 19.00 Różaniec na cmentarzu prowadzony przez młodzież z naszej parafii.
 • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
 • W każdą sobotę miesiąca zaczynając od soboty 9. listopada na cmentarzu o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. za dusze wypominane w wypominkach cmentarnych.
 • W przyszłym tygodniu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, składka z niedzieli będzie przeznaczona na prace w naszym kościele. Na Mszy św. o godz. 11.00 rozstrzygnięcie tegorocznego Konkursu Różańcowego.
 • W dalszym ciągu w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki.