Ogłoszenia parafialne, 27.09.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 26. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 27.09.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 38. Za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 39. – Marek Nosal, Podłęże, Sopoty, od p. Mitków do p. Kaźmierczyków
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  we wtorek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
 • Dziś przypada w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Staniątkach Dekanalny Dzień Chorych. O godzinie 14.30 możliwość spowiedzi, po czym nastąpi Msza święta o godzinie 15.00 wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy!
 • Od 1. do 31. października będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe codziennie, włącznie z niedzielą, po Mszy świętej wieczornej. Dzieci otrzymają specjalne plansze różańcowe do wyklejania. Po nabożeństwach będą otrzymywać naklejki. Za odmówienie 5 dziesiątek Różańca bez przerwy można uzyskać odpust zupełny.
 • W najbliższym tygodniu Nabożeństwo Różańcowe poprowadzą:
  • w poniedziałek – Róże Różańcowe
  • we wtorek – Parafialne Koło Caritas
  • w środę – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
  • w czwartek – kandydaci do bierzmowania
  • w piątek – dzieci
  • w sobotę – młodzież
  • w niedzielę – odmówimy wspólnie
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Spowiedź św. pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00.
 • W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • W przyszłym tygodniu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu.  O godz. 16.00 uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy, będziemy rozważać Tajemnice Bolesne. Po procesji Msza św. wieczorna bez Adoracji.
 • Jak co roku ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy różaniec. Można go wykonać z dowolnego materiału. Prace prosimy składać do piątku 30. października.