Ogłoszenia Parafialne 27.03.2022

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 marca 2022

 

1.Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 20 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 300 zł na utrzymanie kościoła. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 21, P. Leszek Wojciechowski, Podłęże, ul. Kolejowa, lewa strona.

3.W imieniu swoim i ks. Jacka Waligóry, proboszcza w Haliczu na Ukrainie serdecznie dziękuje za pomoc żywnościową wszystkim Darczyńcom. Część tych darów przekazaliśmy uchodźcom mieszkającym na terenie naszej parafii.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 1630, a w piątek od godz. 1600.

W pierwszą sobotę o godz. 700 Msza św. wynagradzająca Sercu Matki Bożej.  Zapraszam Róże Różańcowe.  Do chorych pójdziemy w środę 13 kwietnia. 

5.Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1600. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 1615 i po Mszy św. wieczornej. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6.Informujemy, że w sklepie Paleo w Podłężu jest wystawiony kosz na dary, które będą rozdzielane miedzy potrzebujących z naszej parafii. Za wszelkie dary i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.W imieniu ks. Arcybiskupa przekazuje zaproszenie do czuwania pod oknem papieskim w dniu 2 kwietnia w rocznice śmierci św. Jana Pawła II. Czuwanie rozpocznie się o godz. 2000 i będzie trwać do 2200.

8.W niedzielę Palmową dzieci i młodzież z naszej szkoły będą sprzedawać palmy.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Polski.