Ogłoszenia Parafialne 26.11.2023

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 51 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 950 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 52; P. Wojciech Ciastoń; Zakrzów, ul. Wielicka od P. Władysława Czaplaka do P. Wszołek.
3. Przedstawiciele Rady Parafialnej w ubiegłą niedzielę zebrali na ogrzewanie kwotę 15250 zł, która została wpłacona na konto. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
4. W sobotę, 2 grudnia, rozpoczniemy przygotowanie modlitewne do Adwentu. O godz. 16.15 Schola i Służba liturgiczna poprowadzi Nieszpory Adwentowe. O godz. 17.00 Msza święta wieczorna, a po niej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o dobre przeżycie czasu Adwentu. Od godz. 18.00 – 20.00 czuwanie poprowadzi Caritas, Róże Różańcowe i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, a od godz. 20.00- 21.00 czuwanie poprowadzi młodzież naszej parafii. Na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski.
5. Za tydzień w pierwszą Niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będą rozprowadzane przez Rejonowych, a także będzie można je nabyć w naszym kościele. Święcimy je w parafialnej świątyni, aby były znakiem naszej parafialnej więzi. Ofiary przez Was składane będą przeznaczone na odnawianie ławek.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszam na spotkanie do salki katechetycznej osoby pełniące funkcje Rejonowych.
7. Od 4 grudnia Roraty będą odprawiane: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00
8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek pójdziemy do chorych od godz. 8.30. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Okazja do spowiedź od godz. 16.00. W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca na którą zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.
9. W pierwszy piątek na Mszę świętą wieczorną zapraszamy uczniów z klas VI i VII, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
KALENDARZ LITURGICZNY:
• Czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła.
10. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Szczególnie polecamy w modlitwie P. Andrzeja Zająca, naszego kościelnego.