Ogłoszenia parafialne, 26.10.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 49. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 50. – Pani Krystyna Leśniak, Zakrzów, Turówka
 • W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, Panu Tadeuszowi Bednarczykowi, posługującemu nam w kościele, w dniu imienin życzymy Bożego błogosławieństwa i stałej opieki Królowej Polski, Św. Jana Pawła II i swojego patrona
  w sobotę – Uroczystość Wszystkich Świętych Zmarłych
 • W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach św. odbywa się liczenie wiernych uczęszczających do kościoła i przystępujących do komunii św. oraz zbiórka do puszek dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspomaga zdolną młodzież.
 • Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 Rejon nr 13-ście wraz z rejonowym Panem Leopoldem Koconiem i z wyznaczoną Rodziną przyjmie relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • Dziś o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji strażaków z Podłęża i ich Rodzin. Po Mszy świętej poświęcenie nowego wozu bojowego Straży Pożarnej.
 • Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom uroczystości odpustowych, szczególnie Pani Joannie Sobczyk-Pająk, Panu Michałowi Chyrze i Panu Piotrowi Piszczkiewiczowi, za projekt i wykonanie tablicy pamiątkowej. Panu Zbigniewowi Maciejowskiemu z synem dziękujemy za generalny remont dzwonów. Pani Alicji Łagowskiej za posadzenie kwiatów.
 • W piątek przypada 6. rocznica śmierci ks. Antoniego Pawlity, naszego proboszcza, Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu.
 • Spowiedź święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych, w piątek od godz. 15.30
 • W sobotę pierwsza sobota miesiąca oraz Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, o godz. 14.00 procesja na cmentarzu w czasie której będziemy odmawiać różaniec z wypominkami jednorazowymi, potem Msza święta. O godz. 17.00 Msza św. w kościele. Na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • W sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do godz. 14.00 przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu na rzecz utrzymania cmentarza i dalszej jego modernizacji.
 • W niedzielę Dzień Zaduszny oraz pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, o 15.00 na cmentarzu i o godz. 17.00 w kościele. O godz. 18.30 Różaniec na cmentarzu prowadzony przez młodzież z naszej parafii. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, składka z niedzieli będzie przeznaczona na prace w naszym kościele.
 • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
 • W każdą sobotę miesiąca zaczynając od soboty 8. listopada na cmentarzu o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. za dusze wypominane w wypominkach cmentarnych.
 • W sobotę 8 listopada o godz. 17.00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta przy relikwiach Św. Jana Pawła II w intencji kobiet w stanie błogosławionym i rodzin pragnących dziecka.
 • W dalszym ciągu w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki
 • Przypominamy, że do piątku 31 października można składać różańce na konkurs różańcowy.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Grupa Staniątecka działająca przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach zaprasza na komedię Moliera „Mieszczanin szlachcicem” dziś o godz. 18.00W dniu 15 listopada 2014 roku organizowana jest IX Niepołomicka Pielgrzymka i Intencji Trzeźwości i Spokoju w Rodzinach do Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Wyjazd planowany jest z Niepołomic o godz. 8.00, zaś powrót około godz. 17.00. Koszt – 20 zł od osoby dorosłej, 10 zł od dzieci i młodzieży do lat 18. Zapisy na Pielgrzymkę przyjmowane będą w dniach: 27-31 października w godzinach od 12.00 do 15.00, 03-06 listopada w godzinach od 10.00 do 14.00, Niepołomice, ul. Grunwaldzka 11 /Biurowiec GS/ – I piętro – biuro Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki.