Ogłoszenia parafialne 25.06.2023

DWUNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA

25 czerwca 2023

 

1.Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom, wychowawcom i katechetom oraz wszystkim urlopowiczom życzymy błogosławionego wypoczynku. Pamiętajmy o dniach niedzielnych i  świątecznych oraz o szacunku dla miejsc świętych okazywanym poprzez odpowiednie zachowanie i odpowiedni strój.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 25 za sprzątanie i złożoną ofiarę 290 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 26; P. Roman Cioś, Podłęże, ul. Kapliczna, od P. Rypel do P. Cioś.

3.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej na dalsze remonty zebrali kwotę 13650 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4.W piątek ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 1730.

5.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 700 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Matki Bożej. Na wspólną Eucharystię zapraszamy Róże Różańcowe. O godz. 1230 w Kościele uroczysta Msza św. z okazji 100 rocznicy OSP w Zakrzowcu.

6. Od 1 lipca do 31 sierpnia Mszę świętą będziemy odprawiać: we wtorek i czwartek o godz. 700, a w pozostałe dni o godz. 1900.

W niedzielę o godz. 700, 900, 1100 i 1900. Kancelaria będzie czynna we wtorek od 800 – 900 i w środę  od 1745 – 1845.

7.W przyszłą niedzielę, do naszej parafii przybędą ratownicy z Polskiej Fundacji Ratownictwa. Opowiedzą podczas Mszy świętej o swojej pomocy na granicy polsko -ukraińskiej i na Ukrainie oraz o innych działaniach jakie podejmują.

W salce katechetycznej od 900– 1500 poprowadzą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Po Mszach św. będą zbierać ofiary do puszek na działanie fundacji. Prosimy o wsparcie ratowników.

 8.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje 9 lipca br. wyjazd na Pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.  

 KALENDARZ LITURGICZNY

  • Wtorek – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
  • Środa – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • Czwartek – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

9.Słowa życzeń kierujemy do solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.