Ogłoszenia parafialne, 25.03.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, 25.03.2018 r. 

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 50. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 51., Maria Młyńska, Zakrzów, ul. Węgrzecka, lewa strona
  • Dziś obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym, tam nastąpi obrzęd poświęcenia palm i uroczyste wejście do kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.00 ogłosimy wyniki konkursu na Najwyższą Palmę i wręczymy nagrody.
  • Dziś po Mszy św. wieczornej około godziny 17.45 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej miejscowości w kierunku cmentarza. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Serdecznie zapraszamy!
  • Składamy serdeczne gratulacje Panu Marcinowi Bednarczykowi, naszemu nowemu szafarzowi, który został pobłogosławiony do swojej posługi w dniu wczorajszym.
  • Bóg zapłać za ofiary składane przy zakupie baranków wielkanocnych, darów składanych do puszki „Caritas” oraz za produkty żywnościowe, z których Zespół Charytatywny przygotuje świąteczne paczki dla rodzin potrzebujących z naszej wspólnoty.
  • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły co do ilości i co do jakości. Trzy posiłki w ciągu dnia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy Wigilii Paschalnej.
  • Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek i Sobotę przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  • Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. proszą o zgłaszanie osób chorych, które chciałyby przyjąć Pana Jezusa w czasie Świąt Wielkanocnych.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Markowi Dąbkowi za wygłoszenie kazań pasyjnych w naszym kościele.