Ogłoszenia parafialne, 24.11.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:

w sobotę – Święto św. Andrzeja, Apostoła

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 60. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 1. –Pani Danuta Pająk; Podłęże, za kościołem od p. Szymańskich do p. Trojanów
  • Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz zakończenie Roku Wiary. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Zawierzenia Świata  Najśw. Sercu Pana Jezusa.
  • Dziś o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w 70. rocznicę aresztowania członków Armii Krajowej w Podłężu. Po Mszy św. apel poległych oraz zapalenie i ustawienie zniczy przez uczniów gimnazjum, pod tablicą pamiątkową. Zapraszamy szczególnie wszystkie rodziny aresztowanych podłężan.
  • W środę 27 listopada zapraszamy uczniów I klasy gimnazjum na spotkanie przed Mszą św. o godz 16.30 w salce pod kościołem, potem Msza św. Natomiast klasy II i III zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, potem spotkanie w salce.
  • Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
  • Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu. Okres Adwentu ma w naszej parafii potrójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Dla naszej parafii jest to czas oczekiwania na radosne dziękczynienie ze 50 lat naszej świątyni. Z wszystkich tych względów Adwent jest okresem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
  • Adwent będziemy przeżywać gromadząc się na Mszy św. roratniej poświęconej czci Najśw. Maryi Panny. Roraty będą odprawiane codziennie rano o godz. 7.00. Już dziś prosimy dzieci by przygotowały lampiony – w sposób uroczysty przy wygaszonych światłach będziemy wchodzić procesyjnie do kościoła na rozpoczęcie Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich mogących przyjść do kościoła, dorosłych, młodzież i dzieci.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które zostaną rozniesione do naszych domów. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce pod kościołem, odbędzie się spotkanie dla wszystkich osób pełniących funkcję Rejonowych według podziału na rejony sprzątania kościoła.
  • Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które chciałyby wyjechać na rekolekcje zimowe organizowane przez Grupy Apostolskie Ruchu Apostolstwa Młodzieży w Krakowie. Rekolekcje przewidziane są dla dzieci i młodzieży od 4 klasy szkoły podstawowej. Serdecznie zapraszamy.