Ogłoszenia parafialne 24.09.2023

DWUDZIESTA  PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2023 r.

 

1.Młodzież jest nadzieją Kościoła – te słowa nieustannie powtarzał św. Jan Paweł II od początku swojego pontyfikatu, wciąż szukając dróg dotarcia z przesłaniem Ewangelii do młodych serc. Otoczmy modlitwą wszystkich młodych. Niech włączenie modlitw za młodych w parafialną liturgię i zaangażowanie w nią wspólnot młodzieżowych pobudzi całe parafie do gorliwej modlitwy za młodzież. Dziś młodzież po Mszy św. zbiera do puszek ofiary na wsparcie działalności duszpasterstwa młodzieży w naszej archidiecezji i dekanatu.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 39 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 350 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 40. P. Edward Grochot, Podłęże, Balachówka, od P. Grochot do P. Żaków.

3.Zmarła siostra zakonna Irena Chytroś, pochodząca z naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1000 w Prałkowicach. Jest organizowany wyjazd z parafii. Osoby które chciałyby uczestniczyć w pogrzebie proszone są o zapisywanie się u P. Anny Krystian.  

4.Dziękujemy firmie DARLIFT oraz naszym strażakom za pomoc w umyciu okien w kościele.

5.Wolontariusze z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w ubiegłą niedzielę zebrali kwotę 8748,50 zł. Dziękują za złożoną ofiarę i dar wspólnej modlitwy.

6.We wtorek na godz. 1500 zapraszamy na wspólną Eucharystie Członków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z oddziału Niepołomice.

7.W środę o godz. 1700 Msza św. z nabożeństwem ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

9.W niedzielę 1 października o godz. 16.00 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Zapraszamy  

 KALANDARZ LITURGICZNY:

  • wtorek – wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana;
  • środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • piątek – święto św. archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • sobota – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;

 10. Życzenia opieki Opatrzności Bożej oraz Matki Najświętszej przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.