Ogłoszenia parafialne, 24.08.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 40. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 41. – Pan Edward Grochot, Podłęże, Balachówka, od p. Grochot do p. Żaków
 • W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  w środę – wspomnienie św. Moniki
  w czwartek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  w piątek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 • Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 rejon nr 9 z rejonową Panią Antoniną Kruszyna i Panem Czesławem Krępą przyjmie relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • W przyszłą niedzielę 31. sierpnia przypada ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności. Za tydzień również Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, Rada Miejska w Niepołomicach, Ksiądz Proboszcz Parafii Podłęże oraz Samorząd Sołectwa Podłęże zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystości na Cmentarzu Parafialnym w Podłężu. O godz. 15.00 Msza święta w intencji ofiar I i II wojny światowej, o godz. 16.00 odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego ofiary II wojny światowej z terenu parafii Podłęże. Od godziny 12.00 główna brama i bramka cmentarna będą zamknięte, wejście na cmentarz przez drugą bramę. Prosimy o nie parkowanie samochodów przed bramą. Samochody prosimy zostawiać na parkingu przy Ośrodku Zdrowia, osoby starsze mogą dojechać pod sam cmentarz z białą kartką A4 za przednią szybą.
 • Już dziś informujemy, że w drugą niedzielę września, tj. 14.09.2014 o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa. W tym roku o oprawę zewnętrzną uroczystości prosimy mieszkańców Podłęża.
 • Dziękujemy Pani Iwonie Zielińskiej z Zakrzowa za napisanie ikony mandylionu i ofiarowanie do zakrystii naszego kościoła.
 • Dziękujemy Panu Wacławowi Bednarczykowi za wykoszenie trawy na nowej części cmentarza oraz Panu Tadeuszowi Bednarczykowi za wykoszenie trawy przy kościele, Panu Romanowi Cioś za skoszenie trawy przy plebanii.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców miasta i gminy na gminne dożynki, które odbędą się w Zagórzu obok Domu Kultury w niedzielę 24 sierpnia, tj dzisiaj.  O godz. 14.00 uroczysta Msza święta, o godz. 15.00 tradycyjne obrzędy dożynkowe, o godz. 18.00 zabawa taneczna.