Ogłoszenia parafialne 23.04.2023

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

23 kwietnia 2023 r.

 

 1.Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 17 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 430 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 18; P. Zofia Horodyńska, Podłęże, ul. Stawowa.

3.Dziś przedstawiciele Rady parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na dalsze prace w naszym kościele. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

4.W niedzielę 30 kwietnia po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla Rodziców dzieci z klas IV które w tym roku będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii.

5.W środę, 3 maja nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku Czci Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, Patronki naszej Parafii. Mszy świętej Odpustowej będzie przewodniczył nasz rodak ks. Jan Bednarczyk, który w tym roku obchodzi Złoty Jubileusz sakramentu kapłaństwa. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian na Mszę św. o godz. 1130 i  procesję.

6.W niedziele za tydzień po Mszy wieczornej nabożeństwo majowe z procesją.

7.Kalendarz liturgiczny.

– w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski

– wtorek – Święto św. Marka Ewangelisty. Pamiętajmy w modlitwach o naszym  ks. Arcybiskupie Marku, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny.

– w piątek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy   

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy opieki Matki Bożej  i św. Patronów.