Ogłoszenia parafialne 23.03.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 18. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 19. – Pani Bożena Żurek, Podłęże, oba budynki stacyjne
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  we wtorek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia
  w piątek – Jubileusz 650-lecia konsekracji Katedry Wawelskiej
 • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo dorosłych, młodzież i dzieci. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 po Mszy św. wieczornej.
 • Informujemy, że pięciu naszych ministrantów otrzymało błogosławieństwo z rąk ks. bpa Jana Zająca do posługi lektorów, są to: Bartosz Gawron, Marcin Lebiest, Karol Urych, Michał Nowak, Jakub Buczek.
 • W ubiegłą niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła zebrała 8 800 zł na remont i modernizację naszej świątyni. Pieniądze zostały wpłacone na konto bankowe parafii. Bóg zapłać.
 • Dziś Panie z Koła Caritas i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich rozprowadzają wielkanocne baranki w cenie 6 zł. Nadwyżki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 • W piątek o godz. 16.30 na Wawelu legat papieski ks. kard. Stanisław Ryłko odprawi uroczystą Mszę św. z okazji 650-lecia konsekracji Katedry na Wawelu.
 • Informujemy, że nasz parafianin, Pan Jacek Żak odbył roczne przygotowanie do przyjęcia posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej, które dziś kończy rekolekcjami. Obrzęd błogosławieństwa i przyjęcie posługi odbędzie się w sobotę 12 kwietnia o godz. 11.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Osobę Pana Jacka przedstawimy na wszystkich Mszach św. 5 kwietnia.
 • W piątek 28 marca na godz. 15.45 zapraszamy uczniów klas I i II gimnazjum na spotkanie i wspólną Drogę Krzyżową w kościele.
 • W przyszłą niedzielę 30 marca zmieniamy czas zimowy na letni.
 • Za tydzień rozpoczynamy Jubileuszowe Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi ks. Jacek Ponikowski, dyrektor Domu dla Niewidomych Mężczyzn im. Matki Elżbiety Czackiej w Niepołomicach. Program pierwszego dnia w niedzielę:
  godz. 7.00 – Msza św. z nauką ogólną, potem nauka stanowa dla kobiet
  godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży
  godz. 11.00 – Msza św., po niej 40 min. przedstawienie wg. Adama Piekarzewskiego „Którędy do Nieba?”, w reżyserii Ewy Mitoń, naszej rodaczki, aktorki Teatru Bagatela. Wystąpią mieszkańcy domu dla niewidomych z Niepołomic. Przedstawienie zastąpi naukę podczas Mszy św.
  godz. 16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  godz. 17.00 – Masz św. z nauką ogólną, potem nauka stanowa dla mężczyzn
  Szczegółowy program rekolekcji oraz Wielkiego Tygodnia znajduje się w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
 • Zwracamy się z prośbą do wszystkich pszczelarzy z naszej parafii z Zakrzowa, Zakrzowca i Podłęża, o ufundowanie nowego paschału i świec ołtarzowych oraz zebranie na ten cel wosku pszczelego. O organizację zbiórki prosimy Pana Ptasznika.