Ogłoszenia parafialne, 22.12.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
w środę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
w czwartek – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
w piątek – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
sobota – Święto Świętych Młodzianków, męczenników

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 4. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 5. – Artur Rybacki; Podłęże, ul. Wielicka od p. Ireny Nowak do p. Janiczaków
  • Bóg zapłać za wszystkie dary składane do kosza i za ofiary pieniężne. Zrobiono z nich paczki, które zostały rozwiezione do rodzin potrzebujących z naszej wspólnoty. Dziękujemy Paniom i Panom z Zespołu Charytatywnego za przygotowanie i rozdawanie paczek.
  • Schola i młodzież działająca przy parafii składa podziękowania za ofiary zebrane podczas ubiegłotygodniowego kiermaszu ozdób świątecznych. Zebrano kwotę 700 zł, która zostanie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych dla młodzieży.
  • Informujemy, że w dzień wigilii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale zachęcamy do zwyczajowego zachowania postu. Zanim zasiądziemy do stołu wigilijnego, odmówmy wspólną modlitwę i odczytajmy fragment Pisma Świętego – o Narodzeniu.
  • W dzień Wigilii, pół godziny przez Pasterką młodzież ze scholi zaprasza do naszego kościoła, aby wspólnie przy śpiewie kolęd oczekiwać na Mszę świętą pasterską.
  • Informujemy, że składka zebrana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS wysyłana do Kurii Metropolitalnej. Następnie, z 25. grudnia przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze”. Natomiast z 26. grudnia na działalność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.
  • W piątek 27. grudnia na Mszy św. porannej poświęcenie wina.
  • W przyszłą niedzielę z racji Święta Św. Rodziny na Mszę św. o godz. 11.00 szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, którzy otrzymają specjalne błogosławieństwo.
  • Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczynamy 27. grudnia. Jako pierwszych odwiedzimy Parafian z Zakrzowca. Szczegółowy program kolędy został zamieszczony na internetowej stronie parafialnej.  Prosimy by na godz. 8.30 z każdego rejonu przyjechał przedstawiciel po Księdza, p. Kościelnego i ministrantów. Przypominamy, że kolęda dla Pana Kościelnego jest wynagrodzeniem za Jego całoroczną pracę. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Stefana.