Ogłoszenia parafialne, 22.09.2019 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 25. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 22.09.2019 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 8. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 9., P. Waś, Podłęże, od p. Lebiestów do p. Wilkoszów
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
  w piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika
 • W ubiegłym tygodniu Rada ds. Modernizacji Kościoła zebrała dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni w wysokości 14 400 zł. Bóg zapłać. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. remontowych.
 • Październik obchodzony jest jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, w związku z tym w ubiegłym tygodniu w naszej parafii gościliśmy Siostry Karmelitanki Misjonarki, które w tygodniu spotkały się z dziećmi w przedszkolu i w szkole, a dziś na każdej Mszy świętej modlą się razem z nami
 • Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej i Przedszkola za umożliwienie spotkań sióstr z dziećmi i młodzieżą.
 • Dziś o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta podczas której będziemy się modlić wspólnie z członkami Krakowskiego Stowarzyszenia Laryngektomowanych im. Ks. prof. Józefa Tischnera. Stowarzyszenie zrzesza i wspiera ludzi dotkniętych chorobą nowotworową krtani
 • W czwartek o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji emerytów i rencistów z naszej gminy. O godz. 14.30 Koronka do Jezusa Miłosiernego.
 • Dziś na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie młodzież z klasy 8 wraz z Rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne.
 • W kolejną niedzielę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebanii.
 • Zbliżający się październik jest miesiącem, w którym poprzez nabożeństwa różańcowe za pośrednictwem Maryi zanosimy do Boga nasze prośby. W przyszłą niedzielę tj. 29 września, przed każdą Mszą świętą, dzieci i młodzież ze scholi parafialnej będą sprzedawać różańce, z których zebrane datki zostaną przeznaczone na działalność grupy. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.
 • Schola parafialna zaprasza wszystkie chętne dzieci, zarówno chłopców jak i dziewczęta od 2 klasy szkoły podstawowej do udziału w spotkaniach formacyjnych, które odbywają się w każdą sobotę w godzinach od 10.00 do 11.30 w salce przy kościele w Podłężu. Aby dołączyć wystarczy przyjść na spotkanie w najbliższą sobotę (do końca września). Serdecznie zapraszamy.