Ogłoszenia parafialne, 22.07.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 16. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 22.07.2018 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 4. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 5., Artur Rybacki, Podłęże, ul. Wielicka od p. Ireny Nowak do p. Janiczaków
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  w środę – święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa,patrona kierowców i podróżujących
  w czwartek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
 • W ubiegłym tygodniu Rada ds. modernizacji kościoła zebrała 8 830 zł na remont i modernizację naszej świątyni. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. remontowych. Bóg zapłać.
 • Dziś w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po każdej Mszy św. zapraszamy wszystkich kierowców i podróżujących na święcenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych na parkingu przy kościele. Kierowcy, jak co roku otrzymają mały upominek. W środę, w dniu św. Krzysztofa święcenie pojazdów po Mszy świętej wieczornej.
  Panu Krzysztofowi Lebiestowi – naszemu organiście składamy serdecznie życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki jego patrona w dalszej pracy dla naszej wspólnoty
 • W czasie wakacyjnego wypoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła na codzienną modlitwę, drzwi zewnętrzne są otwarte od godz. 7.00 do 17.30.
 • Proszono nas o ogłoszenie:Serdecznie zapraszamy na modlitewne czuwanie w drugą rocznicę Światowych Dni Młodzieży, które odbędzie się w dniach 28-29 lipca na Campus Misericordiae Wieliczka-Brzegi. W sobotę 28 lipca spotkanie rozpocznie się w Strumianach, skąd wyruszy uroczysta pielgrzymka z figurą Matki Bożej z Loretto, by dotrzeć na Campus Misericordiae, gdzie przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem, za zaraz potem na scenie plenerowej odbędzie się Koncert Uwielbienia połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.