Ogłoszenia parafialne, 22.05.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 8. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 22.05.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 12. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 13., Leopold Kocoń, Podłęże, od p. Pieprzyców do p. Karasińskich oraz z rejonu 14., Adam Raniszewski, Podłęże, od p. Twardoszów do p. Wołowiczów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 • W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 • W ubiegłym tygodniu Rada ds. Modernizacji kościoła zebrała 13 325 zł. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. remontowych.
 • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, ok. godz. 11.30 (po procesji) i 17.00. W tym roku będziemy gościć w naszej parafii ks. Marka Gizickiego, jednego z kilkunastu misjonarzy z archidiecezji krakowskiej. Swoje powołanie misyjne realizuje w Tanzanii, głosząc Ewangelię wśród Masajów. Poprowadzi procesję ulicami naszej miejscowości oraz wygłosi kazania na Mszach świętych. Procesja po Mszy świętej o godz. 9.00 – pójdziemy od kościoła ul. Wielicką, następnie ul. Kolejową i ul. Wąską pod kapliczkę i ul. Wielicką do kościoła.Prosimy przygotować ołtarze:
  I. u p. Rybackich z hasłem: „Gaude Mater Polonia”
  II. przy pani Sołtys z hasłem: „Misericordiae Vultus”
  III. przy kapliczce św. Józefa z hasłem:  „Amoris laetitia” (w budowie pomagają mieszkańcy Zakrzowa)
  IV. przy kościele z hasłem: „Beati misericordes”, (budują mieszkańcy Zakrzowca, pomagają liderzy ŚDM oraz schola)
  Prosimy również o udekorowanie swoich domów oraz trasy procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do udziału w procesji, zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, OSP, Chór Totus Tuus, Scholę, Lektorów, Ministrantów, Szafarzy, Panie i dziewczęta w strojach krakowskich oraz Panów do niesienia feretronów, Panie ze świecami, Panów do baldachimu. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Po procesji Msza św. w kościele ok. godz. 11.30, dzieci zapraszamy na słodycze przed główne drzwi kościoła.
 • Przez cały tydzień oktawa Procesji Bożego Ciała – zapraszamy na Msze św. wieczorną o godz. 17.00 wotywną o Najświętszej Eucharystii z procesją wokół kościoła. Liczymy na liczny udział tak dorosłych jak i dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci pierwszokomunijnych i obchodzących rocznicę I Komunii Świętej
 • Bardzo dziękujemy Panu Kościelnemu i Panu Romanowi Ciosiowi za wykoszenie trawy i naprawienie bramy wjazdowej. Dziękujemy również Panu, który wyczyścił figury i ogrodzenie wokół kościoła.
 • Archidiecezja Krakowska zaprasza wszystkich mieszkańców Krakowa do uczestnictwa w wieczorze uwielbienia „Jak Chleb – Moc Modlitwy”, które odbędzie się 25 maja na krakowskim Rynku Głównym w godzinach 19:30 – 22:00. W czasie wydarzenia wystąpią: Gabriela Gąsior, Maria Krawczyk oraz zespół Play and Pray. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 • 29 maja ulicami Krakowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Tegorocznemu pochodowi towarzyszyć będzie hasło „Każde życie jest bezcenne”. Marsz wyruszy o godz. 10.00 z Placu Matejki. Po zakończeniu marszu serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny do Ogrodu Jordanowskiego.