Ogłoszenia parafialne, 21.02.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 21.02.2016

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 59. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu nr 60., Paweł i Dominika Klimczak, Zakrzowiec – bloki
  • W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Święto Katedry Św. Piotra, apostoła
  • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo dorosłych, młodzież i dzieci. Po nabożeństwie Msza święta. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  • W ubiegłym tygodniu Rada ds. Modernizacji Kościoła zebrała na remont naszej świątyni 11 330 zł. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. modernizacji. Bóg zapłać.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 po Mszy św. wieczornej.
  • Dziś na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, wraz z Rodzicami. Podczas Eucharystii poświęcimy i rozdamy książeczki.
  • Składamy serdecznie gratulacje wybranemu na kolejną kadencję prezesowi Panu Zbigniewowi Maciejowskiemu i całemu zarządowi OSP Podłęże.
  • Zapraszamy na jutrzejszą dekanalną pielgrzymkę do papieskiego Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, 22 lutego o godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. po której odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości wszyscy przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia zyskując odpust jubileuszowy oraz oddamy cześć relikwiom Św. Jana Pawła II. Pielgrzymom z naszej parafii przewodzić będzie ks. Jan.
  • Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne,  poprowadzi je ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej. Plan rekolekcji znajduje się w przedsionku kościoła i na parafialnej stronie internetowej.
  • W kolejną niedzielę Panie z Koła Caritas i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będą rozprowadzać wielkanocne baranki w cenie 6 zł. Nadwyżki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.