Ogłoszenia parafialne 19.11.2023

 TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

19 listopada 2023 rok

 

1. Dziś Światowy Dzień Ubogich. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym Z tej okazji przez cały tydzień można składać ofiarę do puszki Caritasu na wsparcie dla ubogich.

 

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 50 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 610 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 51; P. Maria Młyńska, Zakrzów, ul. Węgrzecka, lewa strona.

 

3.W środę zapraszamy na wieczorną Mszę świętą połączoną z nabożeństwem ku czci św. Rity. O godz. 1630 odśpiewamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i odmówimy Litanie do św. Rity. O godz. 1700 rozpocznie się Msza święta, a po niej odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Młodzież będzie rozprowadzać róże. Intencje do św. Rity można składać w zakrystii i kancelarii. 

 

4.Dziś Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na ogrzewanie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

W KALENDARZU LITURGICZNYM   

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
  • Wtorek – wspomnienie ofiarowania NMP
  • Środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków, organistów. Naszej scholii, chórowi oraz Panu organiście składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa w ich posłudze w naszej wspólnocie.  
  • Piątek – wspomnienie męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
  • Sobota – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

 

5.Życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej składamy wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.