Ogłoszenia parafialne 19.06.2022

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca 2022 r.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i uświetnienia uroczystości i procesji Bożego Ciała, a więc: ks. Prałatowi, Szafarzom, Panu Organiście, Panom Kościelnym, Osobom przygotowującym ołtarze, Służbie Liturgicznej, Scholii, Chórowi „Totus Tuus”, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym, Paniom i Panom niosącym obrazy, feretron, asyście do baldachimu, Paniom noszącym świece, strażakom i policji za zabezpieczenie procesji oraz wszystkim parafianom i gościom. Niech Pan sam będzie dla wszystkich nagrodą.
 2. Do końca oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne łączymy z nabożeństwami czerwcowymi o godz. 1730.
 3. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonów 31 i 32 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 380 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 33; P. Anita Bogoń, Podłęże, ul. Grabska, od P. Urban do P. Brating i Podłęże, ul. Torowa, od P. Szewczyków do P. Kaletów   
 4. W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali 9180 zł na remonty. Pieniądze zostały wpłacone na konto remontowe. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 5. Zapraszam uczniów przygotowujących się do bierzmowania na spotkanie: poniedziałek o 1600 klasa VI i VII a, wtorek o 1600 klasa VII b, środę o 1600 klasa VII c. Proszę przynieść indeksy do bierzmowania
 1. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców w piątek na godz. 900. Prosić będziemy również o błogosławieństwo i opiekę Bożą na czas wakacji. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1630.

     7. Już dziś informujemy, że w okresie wakacyjnym od 1 lipca do końca sierpnia Msze  św. będziemy odprawiać w następującym porządku: rano o godz. 700 we wtorek i czwartek, a wieczorem o godz. 1700 w pozostałe dni.

   W niedzielę o godz. 700; 900; 1100 i 1700

Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko:  w środę od 800 do 900 i w czwartek od 1745 do 1845

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • Poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego.
 • Wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
 • Czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W modlitwach pamiętajmy o naszych Ojcach w dniu ich święta. 
 • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 • Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny.

 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.