Ogłoszenia parafialne 19.02.2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 luty 2023

 1.Dziś tradycyjnie rozpoczniemy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 8 za sprzątanie i złożoną ofiarę 350 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na czwartek zapraszamy Panie i Panów z rejonu 9; P. Kruszyna- Krępa, Podłęże, od P. Lebiestów do P. Wilkoszów.

3.W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2860 zł na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Kwota została wpłacona na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.  

4.Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. O godz. 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i do godz. 1700 będzie trwała adoracja. Dziś zapraszamy mieszkańców Zakrzowa, poniedziałek mieszkańców Podłęża, a we wtorek mieszkańców Zakrzowca.

5.W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze Święte w tym dniu o godz. 700, 1700 i 1830. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

6.Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 1615 i po wieczornej Mszy św. oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1600.

7.W niedzielę 26 lutego na Mszy świętej o godz. 1100 poświęcenie książeczek dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. 

8.Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podłężu ogłasza nabór dzieci 6-letnich do oddziału przedszkolnego oraz dzieci 7-letnich do klasy pierwszej na rok 2023/2024. Zapisy potrwają od 1 do 17 marca br. Więcej informacji w gablocie i na stronie szkoły.

9.Wszystkim Jubilatom i solenizantom składamy życzenia Błogosławieństwa Bożego oraz opieki Patronów naszej Parafii.