Ogłoszenia parafialne, 18.11.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 33. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 18.11.2018 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 23. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 24., Władysław Ptasznik, Podłęże, ul. Kapliczna, od ul. Wielickiej do pana Jana Ciastonia i pana Władysława Ptasznika
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbietra
  w środę – wspomnienie Ofiarowania NMP
  w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
 • W ubiegłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na ogrzewanie naszego kościoła 10 510 zł. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe. Bóg zapłać
 • Dziś gościmy w naszym kościele siostry Felicjanki w związku z Dniem Powołań oraz na zakończenie Nowenny Dziękczynnej za odzyskanie niepodległości. Cieszymy się, że jednocześnie razem z nimi możemy obchodzić 163. rocznicę założenia zgromadzenia przez bł. Marię Angelę Truszkowską.
 • W dniu dzisiejszym obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Trwa zbiórka do puszek, którą przekażemy siostrom Felicjankom, prowadzącym kuchnię dla ubogich.
 • W związku z wspomnieniem Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, składamy serdeczne życzenia Chórowi Męskiemu „Totus Tuus”, Panom Organistom Krzysztofowi i Zygmuntowi oraz naszej młodzieżowej scholi, życzymy radości z posługi nam wszystkim, błogosławieństwa Bożego, opieki Królowej Polski, Św. Cecylii oraz Św. Jana Pawła II.
 • W przyszłą niedzielę, 25 listopada na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które zostaną rozniesione do naszych domów. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce pod kościołem, odbędzie się spotkanie dla wszystkich osób pełniących funkcję Rejonowych według podziału na rejony sprzątania kościoła.
 • W niedzielę 2 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie zapraszamy Rodziców z Dziećmi. Pomocników św. Mikołaja zapraszamy w sobotę 1 grudnia po Mszy św. wieczornej do ks. Jana.