Ogłoszenia parafialne 17.12.2023

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

17 grudnia 2023 r.

1.Radość z tego, że Pan jest już blisko, widzimy w dzisiejszej liturgii poprzez różowy kolor szat liturgicznych. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 55-56 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 830 zł na utrzymanie kościoła. Do sprzątania na piątek prosimy Panie i Panów z rejonu 57; P. Bogumiła Juszczyk, Zakrzowiec, od P. Kluzków do P. Kasprzyków.

3.Zapraszamy na Roraty: we wtorek, czwartek i sobota o godz. 7, a poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700.

4.Dziękujemy Paniom z naszego parafialnego Caritas za zorganizowanie zbiórki darów które zostały rozdzielone między potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy składali dary na paczki dla potrzebującego. Bóg zapłać za ofiary pieniężne i dary serca. Pod chórem i w zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny.

5.Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie we wtorek, 19 grudnia w godz. od 1000 -1200, od 1430 – 1600 oraz od 1630 – 1730.

6.W piątek 22 grudnia zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 1630 odmówimy litanie i koronkę do św. Rity, o godz. 1700 Msza św. z nabożeństwem ku czci św. Rity. Młodzież będzie rozprowadzać róże. Prośby można składać w zakrystii. 

7.Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Radą Rodziców oraz społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Podłężu serdecznie zapraszają, 17 grudnia na godz. 1500 na Jasełka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1400 kiermaszem.

8.W niedzielę za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 1700. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii według Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach.

 9.Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 28 grudnia. W tym roku pragnę odwiedzić mieszkańców Zakrzowca i Zakrzowa.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.