Ogłoszenia parafialne 17.07.2022

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 Lipca 2022

 

1.Dziś szesnasta niedziela zwykła. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 36 za sprzątanie i złożoną ofiarę 520 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 37, P. Piotr Piszczkiewicz, Podłęże, Trawniki, od P. Wojasów do P. Szelągów.

3.Za tydzień w niedzielę 24 lipca – w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po każdej Mszy św. zapraszamy wszystkich kierowców i podróżujących na święcenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych na parkingu przy kościele.

4.Dziś Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na remonty w naszym kościele. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.Tradycyjnie 6 sierpnia, z Niepołomic, wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy będą od 1 do 5 sierpnia. Kto nie da rady podjąć trudu pielgrzymowania 

może poprzez Bank Modlitwy powierzyć pątnikom swoją intencję. Można ją zapisaną na kartce wrzucić do specjalnie oznaczonej puszki. Ewentualne datki złożone z tej okazji będą przeznaczone na wsparcie organizacji  grupy z Niepołomic 

 

Kalendarz Liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  • Piątek – święto św. Marii Magdaleny
  • Sobota – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy

6. W związku z zakończeniem inwestycji realizowanej w ramach projektu pod nazwą „Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych”, z dniem 15.06.2022r. Instalacja solarna stała się własnością posiadacza nieruchomości na której jest zamontowana. W związku z powyższym właściciele nieruchomości na których zamontowane są Instalacje Solarne, proszeni są o przybycie do Urzędu Miasta w Niepołomicach w celu uzupełnienia i podpisania „Protokołu Przekazania”. Szczegółowe informację w gablocie.

 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki królowej Polski i św. Jana Pawła II.