Ogłoszenia parafialne, 16.11.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 16.11.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 52. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 53. – Wojciech Ciastoń, Zakrzów, ul. Wielicka, od p. Czaplaków do p. Paluchów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  we wtorek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  w środę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  w czwartek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  w piątek – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny
  w sobotę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
 • Przed i po każdej Mszy świętej przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać.
 • Z nakazu Episkopatu Polski taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Odbędą się jeszcze trzy takie składki w 2015 i 2016 roku.
 • Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 rejon nr 15 z rejonową Panią Lucyną Jasińską przyjmie relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • Zbiórka na dalszą modernizację cmentarza wyniosła 4305, 17 zł i 2 €. Pieniądze zostały wpłacone na konto parafialne. Dziękujemy przedstawicielom Rady Parafialnej za zbieranie ofiar, a wpłacającym za dar serca.
 • Z racji trzeciego piątku miesiąca zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00
 • Za tydzień w niedzielę 23. listopada o godz. 17.45 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy w ramach X Festiwalu Dni Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej pod patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza „Muzyka płaszczyzną dialogu międzywyznaniowego. Wspólne dziedzictwo, odmienne tradycje”. W naszej świątyni zagra Pan prof. Witold Zalewski. Festiwal będzie trwał od 8 do 23 listopada, w wielu kościołach krakowskich. Szczegółowy program koncertów na parafialnej stronie internetowej.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Zarząd Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” w Niepołomicach organizuje 23 listopada 2014 r. oddawanie krwi na Zamku Królewskim w Niepołomicach od godz. 10.00 do godz. 15.00.
 • Od 21 listopada w kinach oglądać można film „Karolina”, którego fabułę zainspirowała postać bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Obecnie niewielu twórców ma odwagę propagować wartości bliskie chrześcijaństwu, tym bardziej gorąco zachęcamy do wybrania się całą rodziną na film „Karolina”. Lista kin i więcej informacji można znaleźć w Internecie oraz na stronie filmu www.karolina-film.pl