Ogłoszenia parafialne, 16.10.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 29. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 16.10.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 34. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 35., Marek Jeleń, Podłęże, Trawniki, od p. Pilch do p. Wyrwa i od p. Lisowskich do p. Taborskich
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  we wtorek – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia
  w czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  w piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, naszego patrona
 • Dziś o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa w związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. infułat Stanisław Olszówka. W dniu dzisiejszym obchodzony jest XVI Dzień Papieski.
 • W dniu dzisiejszym Rada ds. modernizacji kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni, Bóg zapłać.
 • Z racji trzeciego piątku miesiąca, zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą o godz. 17.00 oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Nabożeństwa Różańcowego. Koronkę do Jezusa Miłosiernego prosimy odmówić indywidualnie.
 • W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej Chór „Totus Tuus” będzie rozprowadzał kalendarze na 2017 rok.
 • W dalszym ciągu w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki.
 • Przez cały październik odprawiane są nabożeństwa różańcowe po Mszy św. wieczornej. Za odmówienie 5 dziesiątek Różańca bez przerwy można uzyskać odpust zupełny.
 • Przypominamy, że do piątku 28. października można składać różańce na konkurs różańcowy.
 • Dziękujemy Panu Tadeuszowi Bednarczykowi za wykoszenie trawy wokół kościoła i Panu Romanowi Cioś za wykoszenie trawy przy plebanii.