Ogłoszenia parafialne 16.07.2023

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 Lipca 2023

1.Dziś piętnasta niedziela zwykła. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 28 za sprzątanie i złożoną ofiarę 480 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 29, P. Grażyna Klima, Podłęże, ul. Wąska, Lewa strona.

3.Za tydzień w niedzielę 23 lipca – w związku ze wspomnieniem  św. Krzysztofa po każdej Mszy św. zapraszamy wszystkich kierowców i podróżujących na święcenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych na parkingu przy kościele.

4.Dziś Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na remonty w naszym kościele. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.W sobotę, po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż i ucałowaniem Róże przed Mszą św. będzie rozprowadzać młodzież. 

7. Ks. Prałat Tomasz Boroń, Duszpasterz seniorów Archidiecezji Krakowskiej, zaprasza 23 lipca na Pielgrzymka osób starszych, seniorów i dziadków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Łagiewnikach. Zapisy u p. Anny Krystian. Autobus odjedzie z parkingu przy Kościele w Podłężu o godz. 10.30.  

8.Tradycyjnie 6 sierpnia, z Niepołomic, wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy będą od 1 do 5 sierpnia. Kto nie da rady podjąć trudu pielgrzymowania może poprzez Bank Modlitwy powierzyć pątnikom swoją intencję. Można ją zapisaną na kartce wrzucić do specjalnie oznaczonej puszki. Ewentualne datki złożone z tej okazji będą przeznaczone na wsparcie organizacji  grupy z Niepołomic.

 Kalendarz Liturgiczny

  •  Wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  • Sobota – święto św. Marii Magdaleny.

 9.Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Królowej Polski i św. Jana Pawła II.