Ogłoszenia parafialne, 16.06.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 16.06.2019 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 54. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 55., Zakrzowiec, od p. Krystianów do p. Szefer
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 • Dziś Rada ds. modernizacji kościoła zbiera dobrowolne ofiary na elewację naszej świątyni. Bóg zapłać
 • W środę o godz. 8.00 rano zostanie odprawiona Msza święta zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy
 • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, ok. godz. 11.30 (po procesji) i 17.00. W tym roku będziemy gościć w naszej parafii ks. prof. Roberta Nęcka, obchodzącego jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Poprowadzi procesję ulicami naszej miejscowości oraz wygłosi kazania na Mszach świętych. Procesja po Mszy świętej o godz. 9.00 – pójdziemy od kościoła ul. Wielicką, następnie ul. Kolejową i ul. Wąską pod kapliczkę i ul. Wielicką do kościoła. Prosimy również o udekorowanie swoich domów oraz trasy procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do udziału w procesji, zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, OSP, Chór Totus Tuus, Scholę, Lektorów, Ministrantów, Szafarzy, Panie i dziewczęta w strojach krakowskich oraz Panów do niesienia feretronów, Panie ze świecami, Panów do baldachimu. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Po procesji Msza św. w kościele ok. godz. 11.30, dzieci zapraszamy na słodycze przed główne drzwi kościoła.
 • Przez cały tydzień oktawa Procesji Bożego Ciała – zapraszamy na Msze św. wieczorną o godz. 17.00 wotywną o Najświętszej Eucharystii z procesją wokół kościoła. Liczymy na liczny udział tak dorosłych jak i dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci pierwszokomunijnych i obchodzących rocznicę I Komunii Świętej
 • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
 • W miesiącu czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.