Ogłoszenia parafialne 15.10.2023

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2023 r.

 

1.Przeżywany XXIII Dzień Papieski – to nasze dziękczynienie za osobę, pontyfikat i przykład świętości Jana Pawła II a także okazja do wsparcia fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież przed kościołem będzie zbierać ofiary do puszek.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 43 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 560 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na środę prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonu 44-45; P. Aleksandra Krzemień, P. Maria Jachimczak, Podłęże, Rudzica, od P. Krzemień do P. Kollarów i od P. Brodów do P. Muchów

3.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na remonty kwotę 10450 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

4.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kościół niemal od zarania swych dziejów otacza modlitewną troską zmarłych. Jedną z form są wypominki. W naszej parafii wypominki jednorazowe, roczne i cmentarne można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na stoliku znajdują się specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku

5.W poniedziałek przypada 45-rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża (16.10.1978).

6.Za tydzień w niedzielę 22 października o godz. 1130 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa ku Czci św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. Prałat Stanisław Puzyniak – proboszcz parafii NSPJ w Nowej Hucie. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w uroczystościach: Służbę liturgiczną, Scholę, młodzież, dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia, chór Totus Tuus, Róże Różańcowe, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Caritas, Panów do niesienia baldachimu oraz Panie do niesienia feretronów i świec, a naszych Strażaków prosimy o zadbanie o porządek. Okazja do spowiedzi przed odpustem w sobotę od godz. 16.00. 

7.W piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 2100. To czuwanie modlitewne przed Odpustem łączymy z dziękczynieniem za pontyfikat św. Jana Pawła II. W piątek czuwanie poprowadzą Róże Różańcowe. W sobotę od 2000 do 2100 czuwanie poprowadzi Schola i Służba Liturgiczna. Na zakończenie będzie śpiewany Apel Jasnogórski. W sobotę o godz. 1000 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Jana Pawła II, patrona kaplicy na cmentarzu

8.Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Rity będzie odprawione w poniedziałek 23 października o godz. 1700. Młodzież będzie rozprowadzać róże. Intencje do św. Rity można składać w zakrystii.

9.Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe o godz. 1730. Przypominamy, że za odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu Patronują nam:

– Poniedziałek – Św. Jadwiga Śląska.  

– Wtorek – Św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik

– Środa – Św. Łukasz Ewangelista. W modlitwie polecajmy pracowników służby zdrowia.   

– Piątek – Św. Jan Kanty, kapłana.

10.Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i opieki naszych patronów