Ogłoszenia parafialne, 15.09.2019 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 24. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 15.09.2019 r.

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 7. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 8., Ryszard Bigaj, Podłęże, od p. Kapustów do p. Bigajów
  • W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa we wtorek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, którego relikwie znajdują się w naszym kościele w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • Dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać. Po Mszy świętej wieczornej członków Rady zapraszamy na spotkanie na plebanii
  • W dniu dzisiejszym na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie dzieci z klas 3 przygotowujące się do I Komunii Świętej, wraz z rodzicami. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
  • Październik obchodzony jest jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, w związku z tym w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii będziemy gościć Siostry Karmelitanki Misjonarki, które w tygodniu spotkają się z dziećmi w przedszkolu i w szkole w piątek poprowadzą adorację o godz. 15.00, w sobotę na Mszę świętą poranną zapraszamy Róże Różańcowe, Caritas, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, na wspólną modlitwę i spotkanie z siostrami, później wyjazd do chętnych chorych, w niedzielę na każdej Mszy świętej wspólna modlitwa i spotkanie z siostrami
  • W kolejnym tygodniu na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie młodzież z klasy 8 wraz z Rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne.
  • Schola parafialna zaprasza wszystkie chętne dzieci, zarówno chłopców jak i dziewczęta od 2 klasy szkoły podstawowej do udziału w spotkaniach formacyjnych, które odbywają się w każdą sobotę w godzinach od 10.00 do 11.30 w salce przy kościele w Podłężu. Aby dołączyć wystarczy przyjść na spotkanie w najbliższą sobotę (do końca września). Serdecznie zapraszamy.