Ogłoszenia parafialne 15.09.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
we wtorek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa, którego relikwie znajdują się w naszym kościele
w środę – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
w sobotę – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 50. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 51. – Państwo Stefan i Anna Więsek; Zakrzów, ul. Węgrzecka, prawa strona
  • Dziś wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Msza święta odpustowa w Staniątkach o godzinie 11.30. Tego dnia wspominamy też rocznicę święceń biskupich JE bpa Jana Zająca i JE bpa Józefa Guzdka. Dziś również obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  • Dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać.
  • 17 września – we wtorek, w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Łagiewnikach nasza parafia prowadzić będzie Adorację od godz. 21.00 do 6.00 rano dnia następnego. Bardzo prosimy chór parafialny, służbę liturgiczną oraz Panią Barbarę Mitoń o włączenie się w adorację. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej. Opiekunem grup parafialnych będzie ks. Wikary.
  • 18.09.2013 r. – tj. w środę, na Mszę świętą wieczorną o godz. 17.00 zapraszamy młodzież z I, II i III klasy gimnazjum na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Bardzo prosimy, aby wraz z kandydatem do bierzmowania z klas III przybył również jeden z rodziców.
  • W racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy Św. porannej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ze względu na prace malarskie w tym miesiącu nie będzie popołudniowej Adoracji.
  • W przyszłą niedzielę w Ośrodku Duszpasterskim w Staniątkach przypada Dekanalny Dzień Chorych. Z tej okazji zapraszamy w tym dniu wszystkich chorych z dekanatu Niepołomice na Mszę świętą o godz. 15.00 w czasie której będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Od godz. 14.30 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Wszystkich chorych i osoby starsze serdecznie zapraszamy do Staniątek. Jednocześnie prosimy o pomoc osobom chorym w dowiezieniu do kościoła.
  • Informujemy, że za miesiąc 20. października  o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa z związku ze wspomnieniem bł. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie Jego Magnificencja Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie prof. dr hab. Roman Pindel, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów Duchownych w Polsce, w asyście diakonów i kleryków naszego Seminarium. Na Mszę św. przybędzie młodzież z naszego Dekanatu, zaproszona na rozpoczęcie przygotowań do kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz Złotego Jubileuszu naszego kościoła. Uroczystość uświetni kapela góralska z Zakopanego.
  • Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła.