Ogłoszenia parafialne, 15.03.2020 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III. NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 15.03.2020 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 35. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 36., Weronika Makuch, Podłęże, Trawniki, od p. Biernatów do p. Piskorz-Cioś
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w czwartek – uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP
 • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo dorosłych, młodzież i dzieci. Nabożeństwo Gorzkich Żali ofiarujemy w intencji wygaśnięcia epidemii. Po nabożeństwie Msza święta. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 17.30.
 • Rada ds. Modernizacji Kościoła nie będzie dziś zbierać dobrowolnych ofiar na remont naszej świątyni.
 • Na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne.
 • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, tak jak każdego dnia, odbędzie się pół godziny przed Mszą świętą wieczorną.
 • W sobotę 21. marca o godz. 9.00 w kaplicy św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. z okazji Uroczystości Św. Józefa. Intencje prosimy zgłaszać w zakrystii.
 • W kolejną niedzielę ks. prof. Robert Nęcek będzie głosił Słowo Boże na każdej Mszy świętej, przez całą niedzielę będzie można nabyć książkę ks. Roberta dotyczącą rozważań Drogi Krzyżowej.
 • Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz komunikatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. zagrożenia korona wirusem przypominamy, w obecnej sytuacji – osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu, nie ma wymogu, by podczas Mszy św. przekazywać znak pokoju przez podanie dłoni, wystarczy skinienie głowy, można również przyjmować komunię świętą na dłoń.